KaBrňáci – sněm 29.5.2017

publikováno 06.06.2017 (aktualizováno 12.06.2017)

Zápis provedla Dáša Buchtová

1) Klubovna

Probrali jsme možnost pronajmutí místnosti v loděnici pro naši posádku.

Nájemné je 1000 Kč/měs., tedy 12 000 Kč ročně. Scházet se tam můžeme v den tréninku, nesmíme tam bydlet nebo pořádat akce v jiné dny.

Letos od 1.6. do konce roku by se dalo za nájemné 7000 Kč.

Sprcha a WC by zůstaly stejné. Místnost pravděpodobně nebude ničím vybavena. Zařídíme si sami.

Zazněly tyto argumenty pro:

• budeme se mít kde sejít,

• můžeme si tam nechávat věci na převlečení, sušák na prádlo aj.,

• můžeme tam mít své občerstvení, lednici,

• můžeme si tam udělat výstavku pohárů,

• můžeme tam mít gauč (ale pozor nesmí se na něm spát a zůstávat v loděnici!!!),

• nenechejme si to vyfouknout od jiného týmu.

a argumenty proti:

• nepotřebujeme to, pojďme raději koupit za tyto peníze něco jiného, užitečnějšího, např. KaBrňácké mikiny.

Bylo tedy dohodnuto a odhlasováno, že si klubovnu vezmeme do konce roku 2017 (max. nájemné za tento rok 7000 Kč) a pak se uvidí, zda využíváme. Klubovnu zaplatíme z peněz, o které se navýší členský poplatek. Vychází to na 200 Kč na člena do konce roku 2017. Kapitánka dohodne nájem místnosti a dá nám vědět.

Výsledky hlasování:

Chceme klubovnu?

ANO – 15 členů

NE – 3 členové

Zdrželo se hlasování – 4 členové

Zaplatíme na klubovnu 200 Kč na člena navíc na členském příspěvku za rok 2017?

ANO – 17 členů

NE – 0 členů

Zdrželo se – 5 lidi

V rámci diskuse jsme byli seznámeni i se současným rozpočtem, stav ke dni 29.5.2017:

na účtu: 49 511 Kč,

• bude se letos platit za loď 15 000 Kč,

• bude se letos platit kormidelníkovi cca 8 800 Kč,

• ještě se má vybrat na členských příspěvcích (u členů, kteří platí po částech) 18 000 Kč,

• odhad potřeby financí na zaplacení závodů velkých dračích lodí... může být až 50 000 Kč.

Proto jsme se rozhodli platit klubovnu z peněz, o které se navýší členský příspěvek.

(Poznámka zapisovače: klubovnu už od 1.6. můžeme užívat!)

2) 10. výročí vzniku týmu KaBrňáci

Výročí je koncem června 2017.

Kde a kdy to oslavíme?

Padly návrhy: na závodech, po tréninku, speciální den třeba některá sobota.

Po diskuzi kapitánka rozhodla, že se oslava bude konat ve čtvrtek 29. června 2017 před a po tréninku v loděnici (a klubovně?), bude opékačka, kapitánka zkusí domluvit loď i na večerní jízdu. Pití a jídlo si zajistíme sami. Pokud chtějí členové bečku, nechť se přihlásí, kdo to zařídí. O další úkoly a zařizování se může každý hlásit.

3) Zhodnocení soustředění v Trenčíně

Vše se soustředění líbilo a bylo to pro posádku přínosné.

Pustili jsme si videa a rozebrali, co kde děláme špatně.

Chceme se řídit radami, které jsme dostali, např:

• dávat pozor na synchronizaci, je třeba se sjet = trénovat trénovat trénovat

• nezvyšovat zbytečně frekvenci, spíše tam dát více sílu. Doporučené frekvence 52 – 55 záběrů za minutu. Až to budeme zvládat, tak pak zvyšovat frekvenci.

• nesklápět horní ruku (praváci levou, leváci pravou) do klína a do lodi!

• start – 10 záběrů silových postupně se zrychlujících, pak traťové, do startu rvát co nejvíc síly, přechod má být plynulý, vůbec nedělat "mrdáky"

Kapitánka dohodne se Sašou co chceme jezdit. Obzvláště co se týká frekvencí, že nebudeme trénovat zbytečně vysoké frekvence, které naše posádka nevydrží.

4) Závody malých dračích lodí

Je třeba dohodnout pravidla, pro výběr kategorie v rámci malých dračích lodí, které se na kterých závodech budou jezdit. Problémem v současnosti je, že na závody malých dračích lodí se hlásí málo mužů. Aktuálně bylo přihlášeno 10 žen a 3 muži. Proto to vypadalo, že se pojede zase jen kategorie ženy a nepojede se mix (6 mužů, 4 ženy) ani open (10 mužů). Což se mužům nelíbí, protože si nezajezdí.

Na toto téma proběhla vášnivá diskuse. Zmíním některé připomínky a argumenty vznesené v této diskusi:

Někteří muži se cítí odstrčení, protože nejezdí závody malých lodí.

Někteří členové posádky si myslí, že kapitánka má tendence upřednostňovat ženy.

Hlásí se málo mužů na závody malých lodí. Posádka mix ani open, kde by bylo více žen, než by bylo nutné by nebyla konkurence schopná.

Nelze nikoho do ničeho nutit, závody se platí navíc z vlastních peněz, nic se zde neplatí z peněz KaBrňáků. Cena za takovou kategorii je cca 100 – 400 Kč na pádlujícího člena posádky.

Na trénincích i na závodech jsou aktivnější (hlásí se a chodí tam) více ženy. Je to holý fakt, bez ohledu na výkonnost.

Muži by se měli více o závodech na malých lodích bavit a přesvědčit se navzájem, aby na závody jeli. Nenechávat vše na kapitánce.

Ve složení jak jsme přihlášení (10 žen a 3 muži) nemá smysl jet 2 kategorie. Ženy nemají takovou výkonnost, aby stejné ženy kvalitně odjely dvě kategorie zároveň (6-8 jízd na 200 m a 2x závod na 1000 m).

Vzhledem k pokročilému času bylo dohodnuto, že to musíme promyslet a že rozhodneme pouze nejbližší závod (na Brněnské přehradě).

Pojede se kategorie ženy.

Pojede se i kategorie mix (6 mužů a 4 ženy).

Votik se přihlásil, že také pojede. Budou tedy 4 muži.

Kapitánka sežene 2 muže z jiné posádky. Je třeba, aby jeli 3 nalevo a 3 napravo.

Doplníme ženami, tak aby byly co nejméně unavené. Aby se pravidelně prostřídaly.

Žádný člen KaBrňáků nebude na závodech malých ani velkých lodí, kde závodí KaBrňáci, jezdit svévolně s jinými posádkami. Je třeba se šetřit a soustředit na vlastní posádku a vlastní závody. O výpomoci jiným posádkám rozhoduje výhradně kapitán.

(Dovolím si poznámku zapisovače zápisu: nakonec se na mix přihlásili další 2 muži, takže se složilo 6 mužů z naší posádky a Cyproška sehnala 3 ženy z jiné posádky. Takže se jelo krásně. Závod na 1 km jsme měli složený celý z našich mužů i žen (na bubnu Jitka z Draků z prýglu). Jelo to super, super výkon! Safra chlapi, to se nemůžete na ty závody hlásit včas! Mohli jsme si ušetřit zbytečné diskuse, nervy a čas.)